Tartu Kunstimuuseumi kodulehele saad siit.

Juurdepääsetavus

Lehe loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Teksti suurus

Kõikides populaarsetes veebilehitsejates on võimalik lehte suurendada ja vähendada, kui hoida all Ctrl-klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd-klahvi) ja samal ajal vajutada kas “+”- või “-“-klahvi. Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoides all Ctrl-klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl- ja 0-klahvile.

Ostukorvis on 0 toodet

Järjekord. Üks episood Tartu fotoloost

20,00  5+ saadaval

136 laos

Kirjeldus

1983. aasta 3. märtsil avati Tartu Fotoklubi eestvedamisel Tartu Kunstimajas esimene näitus sarjas „Naine fotokunstis“, millest sai hoobilt Tartu näituste ajaloo üks suurimaid menukeid. Sarja kuulusid kokku viis episoodi. Kõige populaarsem oli „Naine fotokunstis“ 1989. aastal, kui seda külastas nelja nädala jooksul 24000 inimest. Lood Tartu Kunstimaja ukse taga loogelnud järjekorrast ongi käesoleva raamatu algne impulss. „Naine fotokunstis“ näitust võib iseloomustada kui defitsiidi näitust.

Erootika oli NSVli avalikkuses taunitud ja naisteemalise näituse korraldamine nõudis omajagu poliitilist manööverdamist. Reaktsioonina sellele oli taasiseseisvumise aegse poliitilise meelsuse oluliseks osaks suisa karnevalilik vastandumine NSVLile, sealjuures ka selle puritaanlikkusele. Meediavabaduse kasvuga – 1989 hakkas ilmuma ajakiri Maaja, ajalehe Edasi esikaanel ilmus akt jne. – kaotas „Naine fotokunstist“ oma väärtuse defitsiidina ning näitus hääbus üheksakümnendate keskel.

Autorid: Indrek Grigor, Adam Mazur, Alise Tifentale

Kirjastaja: Tartu Kunstimuuseum

Ilmumisaasta: 2023

Mõõdud: 30 x 21 cm

Lehekülgede arv: 144

Kohaletoimetamine

Tulen ise järele

Tule ise järele meie muuseumipoodi Raekoja plats 18, Tartu, 51004.

Itella Smartpost

Meie pakiautomaadid asuvad kaubanduskeskustes, et saaksid paki kaasa haarata oma igapäevaste käikude kõrvalt. Paki kättesaamiseks pole automaadi juures vaja teha muud kui sisestada puutetundlikul ekraanil SMSis sisaldunud uksekoodselle peale avaneb õige kapiuks ja pakk ongi käes!

DPD

Tänu reaalajas paki jälgimise võimalusele saad vaadata, kus sinu pakk asub. Kui su plaanid muutuvad, saad mugavalt muuta paki kättesaamise asukohta või kellaaega. Paki kättesaamiseks sisesta puutetundlikul ekraanil SMSis sisaldunud uksekood.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.